Danfoss DHP-H Opti Pro+ Danfoss DHP-L Opti Pro+ Danfoss DHP-AQ

Pompy ciepła umożliwiają energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych. Oszczędności w zależności od inwestycji mogą wynosić od kilkuset  do kilku tysięcy złotych. Rozwiązania firmy Danfoss, której pompy ciepła mamy w swojej ofercie pozwalają na inteligentne, zdalne dostosowywanie parametrów w obiektach do indywidualnych wymagań.

Decydując się na pompę ciepła nie musicie się Państwo przejmować dostępnością instalacji gazowych czy też miejskiej sieci ciepłowniczej. Pompy ciepła pracują w sposób niezależny, co pozwala na ich dowolną lokalizację.

Ogrzewanie można realizować montując klasyczne grzejniki, bądź ogrzewanie podłogowe. Druga opcja jest dla Państwa o wiele korzystniejsza - pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału drzemiącego w pompie ciepła.

Jako przykład korzyści wynikających z eksploatacji pompy ciepła, poniżej przedstawiona została wykonana dla firmy Danfoss analiza ekonomiczna kosztów ogrzewania domu jednorodzinnego o pow. 150 m2, zbudowanego w technologii klasycznej na działce umiejscowionej w III strefie klimatycznej. Obiekt zamieszkany jest przez 4 osoby, a roczne zapotrzebowanie na ciepło wynosi 22000 kWh.

Jak widać użycie pompy ciepła pozwala na nawet 5-krotną redukcję kosztów ogrzewania w porównaniu ze źródłami konwencjonalnymi.

pompa.ciepla.eu 2013